Şantiye Binaları

Her türlü çalışma ve iklim koşullarına uygun güvenli şantiye binaları isteğe bağlı olarak; çalışma ofisleri, dinlenme, yatakhane, yemekhane, mutfak, wc – duş ünitelerinin tamamını kapsayabilir nitelikte üretilebilir. Kurulumu ekiplerimizce yapılarak kullanıma hazır halde teslimi yapılmaktadır.

PREFABRİK ŞANTİYE BİNALARI NEDİR?

Prefabrik şantiye yapıları, inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların genellikle tercih ettiği yapılardır. Sürekli şantiye değiştirdikleri için sökülüp yeniden montaj yapılma imkanı tanıdığından dolayı uzun yıllarca kullanılabilecek yapılardır. Beton yapılara oranla daha uzun ömürlü olmaları, hem kalıcı hem de taşınabilir olmalarının avantajları da tercih edilme nedenleri arasında yer alır.

PREFABRİK ŞANTİYE BİNALARI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Şantiyelerde kullanılmak üzere; yemekhane, yatakhane, wc duş, giyinme soyunma üniteleri, depo ve prefabrik ofis yapıları olarak kullanım alanlarına sahiptir. Prefabrik şantiye yapılarında kullandığımız kaynaksız yapı teknolojisi prefabrik yapıların daha uzun ömürlü ve daha sağlam olmasını sağlar. Prefabrik ofisler hem standart planlar kullanılarak müşterilerimize sunulmaktadır hem de ihtiyaca göre teknik ekibimiz tarafından dizayn edilmektedir. Tüm deprem ve afet yönetmeliğine göre imal edilen ürünlerimiz, yasal olarak alınması gereken tüm üretim ve teknik sertifikalara sahiptir.

PREFABRİK ŞANTİYE BİNALARININ AVANTAJI NEDİR?

Şantiye ve ofis binaları son yıllarda iş dünyasının birçok sektörü tarafından tercih edilmektedir. Şantiye binalarının tercih edilmesinin temel nedeni geçici bina ihtiyacı olması iken; ofis binaları için tercih edilmesinin temel nedeni şık ve kolay dekore edilebilir yapılar olmalarıdır. Şantiye ve ofis binaları genellikle tek katlı olarak tercih edilmesine rağmen, isteğe göre çok katlı da yapılabilmektedir. Farklı büyüklüklerde ve farklı alanlarda prefabrik yapılar bulmak mümkündür. Şantiye binalarında standart yapılar tercih edilirken, ofis binaları konusunda özellikle iç yapıda değişiklik talep edilebilmektedir. Şantiye binaları, şantiyelerde yapılması gereken masa başı işlerin sağlıklı şartlarda tamamlanabilmesi, uzun süreli ve konaklama gerektiren projeler çalışanların konaklama, yemek, temizlik vb. ihtiyaçlarının giderilmesi için oldukça önemlidir. Bunun yanında bu binaların kolaylıkla sökülüp taşınabiliyor olması da inşaat firmalarının bu yapıları tercih etmesini sağlamaktadır.

PREFABRİK ŞANTİYE BİNALARI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Firmanın üretim tesislerinin gezilmesi, Geçmişte prefabrik ev ya da şantiye yapıları yapmış oldukları müşterileri ile görüşülmesi, Referanslarının araştırılması, Firmanın üretim ve kalite sertifikalarının sorulması, Kullandığı malzemelerin detayları ve teknik özelliklerinin istenilmesi, Üretimini ya da montajını yaptığını ürünün garantisinin istenmesi, Sökülüp tekrar montaj edilebilme özelliğine sahip olması, Deprem ve Yasal Yönetmeliklere göre üretim yapılmış olması, Firmanın geçmişine, sağlamlığına ve istikrarına dikkat edilip araştırılmasıdır.